FOZ "Ulga w Cierpieniu" Fundacji Opieki nad Zwierzętami Skrzywdzonymi przez Ludz

piątek, 21 lutego 2014

ŻAŁOBA - ARGOS nie żyje

Kochani

Dziękujemy Wam za adopcje wirtualne i wszelkie wpłaty! Nie mamy jeszcze faktury końcowej z kliniki. Nie wiemy ile musimy zapłacić. Wiemy natomiast, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy - aby pieskowi ulżyć w cierpieniu. ARGOS zasnął naturalnie w dniu, w którym miał zaplanowany pobyt konsultacyjny w klinice tj 10 lutego 2014r. Zasnął pod choinką w ogrodzie i tam został pochowany. Jest to pierwszy pies, którego nie poddaliśmy kremacji. Nawet ciało naszego ukochanego rottweilera - naszej własności - zostało skremowane.
ARGOS ŚPI SOBIE SPOKOJNIE POD ZIELONĄ CHOINECZKĄ!
Ostatnie dni życia ARGOSA wskazywały na jego wolę odejścia z tego świata. Argos nagle osłabł, głównie leżał czy to w pokoju, czy to w ogrodzie - nie chciał chodzić. Unikał kontaktu- szczekał, aby wyprowadzić go z grupy psów i odizolować w pokoju. Zaglądałam do niego. Nie chodził, nie tuptał - tylko leżał. Miałam wrażenie, że nie czuje kończyn skoro tylko leży.
 Zaobserwowałam nienaturalne powiększenie tułowia tzw "trójkątny brzuch". Prawdopodobnie wątroba podjęła swoją funkcję, jednak żyła wrotna wątrobowa nie stała się wydolna i doprowadziła do obrzęku w okolicy jamy brzusznej tzw wodobrzusza. Dołączyły się wycieki z okolic odbytu, luźny kał. Mocz piesek utrzymywał, niewydolność nerek ustąpiła, jednak - w chwili śmierci nastąpił wyciek krwi z lewego ucha oraz z odbytu. Możemy tylko domniemywać, że to udar, atonia tętniaka itd Stan Argosa był bardzo ciężki, okresowo uległ poprawie - po czym załamał się i spowodował zgon.

POMIMO wszystko ciężko na sercu - gdy pies objęty troskliwą opieką odchodzi. Mamy nadzieję, że za TM jest szczęśliwy!!!

Rodzinom wirtualnym dziękujemy !!!
Prosimy o wsparcie leczenia KUBUSIA:
W imieniu schorowanego staruszka Kubusia dziękujemy!!!

Żyje również u nas staruszek MORUS - owczarek niemiecki - potrzebujący wsparcia finansowego. Guza na łbie zoperowaliśmy - ale śledziony usuwać mu nie będziemy, skoro zmiany nowotworowe w płucach nie dają przerzutów i  nie wywołują dolegliwości bólowych. MORUSOWI trzeba jedynie pomocy w zakupie karmy PURINA SENIOR

Pozdrawiam
FOZ Magdalena Mazur
tel.kom. 604253456

PS
Założyliśmy BLOG sprawozdawczy raportujący codzienną pracę w fundacji. Rozpoczniemy wpisy, kiedy tylko uporamy się z hakerami.
MIN  z tego powodu zniknęły komentarze na portalu Siepomaga.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz