FOZ "Ulga w Cierpieniu" Fundacji Opieki nad Zwierzętami Skrzywdzonymi przez Ludz

środa, 3 czerwca 2015

"ELMO" odnaleziony. ALARM poszukiwawczy odwołany.

ZAGINIONY - POSZUKIWANY "ELMO" KASTRAT CZIPOWANY Z TARN. GÓR - ODNALAZŁ SIĘ!!!

http://www.ulgawcierpieniu.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=13&Itemid=92&limitstart=5
Dnia 30 maja 2015r w sobotę zaginął "ELMO" dwuletni czipowany kastrat z czerwoną obrożą na szyi ( metalowe adresówki gubi po każdym spacerze z wybiegiem). Pies panicznie boi się wystrzałów , piorunów i burz. Jest bardzo zwinny. Wywinie się z każdego kojca. Potrafi wykonać wybicie z pozycji stojącej do 2,5 metra wysokości. Pokona każdą przeszkodę. Przerażony ucieka na oślep nie reagując na wołanie. JEST TO JEDYNA WADA TEGO PSA!!! Z tego powodu od dwóch lat żyje w fundacji. Ludzie boją się go adoptować.
ELMO grzecznie mieszka w domu. Ryzyko ucieczki  występuje wówczas , gdy nagle zmieni się pogoda co nastąpiło wczoraj. Wróciłam z nim i sterylizowaną PUSIĄ ze spaceru. W ogrodzie odpięłam im smycze. Niespodziewanie zagrzmiało , zerwała się burza i pomimo nawoływań ELMO  "poszedł w las". ON BIEGA SPRINTEM JAK CHART. POTRAFI POKONAĆ ODLEGŁOŚĆ MIN 30 km , PO CZYM GRZECZNIE CZEKA PRZY LEŚNEJ DRODZE NA POMOC.
TYLKO w sytuacji opisanej powyżej ELMO opuszcza POSESJĘ. LUBI bawić się w ogrodzie z innymi psami. DZIECIOM nie robi krzywdy. Ludzi uwielbia.
Poszukujemy go i prosimy o pomoc w odnalezieniu psa.
FOZ "ULGA W CIERPIENIU".
MAGDALENA MAZUR
tel.kom. 604 253 456Szczęśliwym trafem ELMO odnalazł się po upływie 12 godz od zaginięcia. Pewną pro-zwierzęcą rodzinę zastała w lesie burza. Jeździli relaksacyjnie na rowerach. Całą czwórką  tzn rodzice z dziećmi. ELMO ufny ludziom, zmęczony szalonym biegiem, przemoczony i głodny "uczepił się" rowerzystów pognał za nimi na Osiedla Gruzełki w Tarnowskich Górach. Przygarnęli go i zaczęli ogłaszać znajdkę. Tym sposobem piesek wrócił do nas. Nadal poszukujemy dla niego odpowiedzialnej rodziny adopcyjnej, która zaakceptuje jego paniczny lęk przed wybuchami. Najtrudniejszym okresem w opiece nad ELMO jest przesilenie wiosenno - letnie, w którym następuje nagłe załamanie pogody. W piękny słoneczny dzień gdy nagle zrywa się burza... ELMO DRŻY JAK KAMERTON. Drżenia podobne są do ataku padaczki. Nawet zabezpieczony w kennel klatce w mieszkaniu, potrafi się z niej wydostać. Wiemy, że piesek inny już nie będzie. Musimy to zaakceptować. Wymyślamy różne adresówki na obróżki. Sposób ukazany na zdjęciu z zieloną parcianą obróżką wymyśliliśmy sami. Zdaje egzamin dopóki ELMO nie zaczepi o krzew i obróżka na nim nie zawiśnie.
Poniżej treść adresówki:

ELMO” chipowany kastrat, panicznie boi się burzy, petard, wystrzałów
42-600 Tarnowskie Góry ul. Częstochowska 58 tel .kom. 604 25 34 56 
Dnia 09.01.2014 ELMO został zaimplantowany mikrochipem (mikrochip wszczepiono  po lewej stronie szyi) :  Nr 985170002686737
Baza psów implantowanych mikrochipem – www,safe-aniaml.eu
A oto nasz odnaleziony bohater :


                            Po "długości" języka widać, że ucieka przed piorunami jak szalony.
ELMO swój bieg " na ratunek"kończy wówczas , gdy ucichną wyładowania.
Wtedy nie wie gdzie jest i czeka na pomoc ze strony człowieka. Wiosną ubiegłego roku siedział przy leśnej drodze w Tworogu oczekując na "transport samochodowy". No i doczekał się. Po przebytych 30 km wrócił do nas z siebie bardzo zadowolony. Elmo  lubi jeździć autem. Tym razem burza nie trwała długo, więc swój bieg zakończył na poligonie wojskowym skąd dojrzał rodzinę rowerzystów. Zadowolony kolejny kawał drogi biegł za nimi. Został przez Nich nakarmiony, napojony i ułożony do bezpiecznego snu. 
RODZINIE Z OSIEDLA GRUZEŁKI W TARNOWSKICH GÓRACH ZA UDZIELONĄ POMOC CAŁYM SERCEM DZIĘKUJEMY !!!


ELMO  w dużej kuchni. Metraż pozwala mu na swobodne poruszanie się.

Niestety w klatce kennelowej, w której bardzo lubi przebywać i nawet sam do niej wchodzi - w ekstremalnych warunkach rwie legowisko aby wyładować emocje powodowane lękiem. Podczas wyładowań i wystrzałów potrafi się z niej uwolnić. W tych okolicznościach Uwolni się również  z kojca zewnętrznego: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz