FOZ "Ulga w Cierpieniu" Fundacji Opieki nad Zwierzętami Skrzywdzonymi przez Ludz

czwartek, 27 października 2016

Niepełnosprawny FELEK - KOTEK urodzony z stanem zapalnym obu gałek ocznych błaga o pomoc!!!


Kotek FELEK urodzony 27 września 2016r  -  

Cyt . z opinii lekarza prowadzącego :" urodzony  z stanem zapalnym obu gałek ocznych, przy czym prawe oko ma głęboki wrzód perforujący rogówkę- na to oczko nie będzie raczej widział, a w drugim również owrzodzenie rogówki obejmujące prawie całe oczko - ale widoczna stopniowa poprawa w trakcie leczenia."

FELUŚ jest kruszynką mieszczącą się w ludzkiej dłoni. PILNIE POTRZEBUJE NASZEJ POMOCY!
Będąc fizycznie upośledzonym praktycznie jest bez szans na natychmiastową adopcję.
Kotek Felek wraz ze swoim kocim bratem został porzucony przez mamę. Matka karmiła maluchy zaledwie dwa tygodni i ....pozostawiła na pastwę losu. Może nie była w stanie wykarmić całej gromady? Może kierowała się instynktem selekcji naturalnej tzn instynktem odrzucenia słabego potomstwa? Może zginęła pod kołami samochodu? Może , Może ,Może - pytań jest wiele....pozostają bez odpowiedzi....

                                              Kocięta zostały znalezione przez dobrego człowieka. Znalazca przygarnął zdrowego braciszka. Nie czuł się jednak na siłach, aby również przygarnąć niepełnosprawnego Felusia. Oddał go pod opiekę lek.wet. Elżbiety Figuła, lekarza współdziałającego z naszą fundacją. Już drugi tydzień Feluś przebywa pod opieką P.W. "ZWIERZAK" w Tarnowskich Górach. Ze względu na potrzebę stałej obserwacji lekarskiej oraz  działań diagnostyczno-terapeutycznych pobyt Felusia w przychodni jest optymalnym rozwiązaniem. Zastosowano antybiotykoterapię oraz leczenie p/bólowe i p/zapalne.Inj. domięśniowe , zakrapianie oczu lekami okulistycznymi wykonują osobiście lekarze weterynarii.
 
                                                 Rokowania są pomyślne, dlatego naprawdę warto maluchowi pomóc. Mamy świadomość faktu,że Feluś do końca życia będzie wyłącznie kotkiem domowym - czyli niewychodzącym. Decyzja powodowana jest troska o jego bezpieczeństwo.
                                                   
                                             
    Darczyńców prosimy o datki na pokrycie kosztów leczenia.
                                                 Prosimy o skromne 600,00 zł dla Felusia...niech jego słodkie kocie oczka uzyskają ostrość widzenia. Felusiowi potrzebny jest kontakt wzrokowy z otoczeniem, a może nawet kiedyś w przyszłości ze swoim osobistym ludzkim przyjacielem.

Prosimy również o adopcję wirtualną, ponieważ obawiamy się tego - że nikt go nie zechce i jak wielu innych naszych podopiecznych ........pozostanie pod wieloletnią opieką fundacji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz