Wkrótce okazało się, że Przytulanka nie potrafi korzystać z kuwety. Nawet NIE ODDAWAŁA DO NIEJ MOCZU!!! Lekarskie metody opróżniania pęcherza moczowego w takich szczególnych sytuacjach - to między innymi zastosowanie zwiotczenia farmakologicznego. Po podaniu odpowiednich farmaceutyków kotusia swobodnie oddała mocz więc automatycznie zniknęła groźba powikłań. Przy przyjęciu do lecznicy Przytulanka była osłabiona i apatyczna, dostawała leki : antybiotyki, leki przeciwzapalne oraz podskórne kroplówki; miała wykonany test w kierunku białaczki i kociego HIV z wynikiem ujemnym. Obecnie już z nią wszystko w porządku. Przypuszczalnie Przytulanka była kotką wchodząco - wychodzącą i stąd jej nieznajomość i nieporadność w korzystaniu z kuwety. Dopiero po kilku dniach obserwując inne kociaki kotusia nauczyła się korzystania z niej .
Martwiliśmy się o nią bardzo, ponieważ NIE JADŁA i NIE PIŁA. Dopiero po kilku dniach zaczęła przyjmować pokarm i wodę. Niestety przyjęte pożywienie "przelatywało" przez układ pokarmowy. Zostało wydalane w postaci częstych biegunek. Spotykamy się z taką przypadłością u głodujących kotów. Szczęściem dla Przytulanki był i jest obecny nadal pobyt w P.W. "ZWIERZAK". Lekarze na podstawie bieżących obserwacji natychmiast włączają odpowiednie leczenie.
Bardzo prosimy zauważyć cechę charakterystyczną dla urody Przytulanki. Na załączonym poniżej zdjęciu wyraźnie widać specyficzny układ ust i odmienny od innych kształt bródki.
Prawdziwa Przytulanka...prosi o pieszczoty na ludzkich rękach, na ludzkich kolanach itp
Życie w klatce było dla niej udręką.
Zdecydowanie lepiej czuje się na wolności...
i na wysokości...ale takiej max 150 cm od podłogi
Nade wszystko woli ręce człowieka....
przytulanie (stąd jej imię PRZYTULANKA), głaskanie , mizianie itp
Obecnie PRZYTULANKA jest już zdrowa. Przeszła wszystkie procedury weterynaryjne.
Niestety nadal oczekuje na kochającą rodzinę.
NIKT O NIĄ NIE PYTA...
NIKT JEJ NIE SZUKA...
NIKT NIE WYRAŻA CHĘCI ADOPCJI
POMIMO, że jest bardzo uczuciowym "na kolankowym" kotkiem CHĘTNIE WSKAKUJĄCYM NA KOLANA SIEDZĄCEJ OSOBY, bez tzw zaproszenia ze strony człowieka.
Jak każdemu kotu nie służy jej dłuższy pobyt w stadku bezdomniaków. Ostatnio zdyscyplinowała czteromiesięczną SZYLKRETKĘ i STRZAŁECZKĘ. Maluchy muszą schodzić jej z drogi.
Darczyńców prosimy o pomoc w rozliczeniu się z P.W."ZWIERZAK" ( foto powyżej) za udzieloną pomoc i miesięczny już pobyt na terenie lecznicy. Przed nami jest jeszcze zabieg sterylizacji. Do tego kosztu musimy doliczyć podane leki i preparaty. Przytulanka została odrobaczona, odpchlona. Wykonano test na FeLV i FIV - wyszedł ujemny.
Żywienie i żwirek - to koszty stałe.
Zrzućmy się na kwotę : 450,00 zł
Zadbajmy wspólnie o to, aby nie stała się rezydentem fundacji. Prosimy o kochający dom dla słodkiej Przytulanki oraz ADOPCJĘ WIRTUALNĄ do dnia adopcji stałej.
Regulamin:
Regulamin adopcji wirtualnej
1. Adopcja wirtualna oznacza darowiznę na rzecz FOZ "Ulga w Cierpieniu" Fundacji Opieki nad Zwierzętami Skrzywdzonymi przez Ludzi
2. Adopcja wirtualna nie ma nic wspólnego z kupnem-sprzedażą.
3. W zamian za wpłaty związane z adopcją wirtualną Fundacja będzie umieszczała na stronie adoptowanego zwierzęcia nick osoby adoptującej tzw. wirtualnego opiekuna. Nick będzie widoczny na stronie, dopóki wirtualny opiekun będzie dokonywał wpłat na dane zwierzę.
4. W przypadku niedokonania przez wirtualnego opiekuna przelewu przez 2 miesiące od ostatniej wpłaty, adoptowany przez niego wirtualnie zwierze zostanie na nowo przeznaczony do wirtualnej adopcji.
5. Jedno zwierzę może posiadać kilku wirtualnych opiekunów.
6. Fundacja zastrzega sobie prawo do oddania wirtualnie adoptowanego zwierzęcia do prawdziwej adopcji. W takim przypadku adopcja wirtualna traci ważność, a fundacja zobowiązuje się do poinformowania o tym fakcie wirtualnego opiekuna.
7. Fundacja nie zwraca pieniędzy wpłaconych na rzecz wirtualnej adopcji.
8. Wirtualnym opiekunem może zostać tylko osoba pełnoletnia lub osoba niepełnoletnia posiadająca zgodę opiekunów na wirtualną adopcję.
9. Przesyłanie informacji i nowych zdjęć adoptowanego zwierzęcia nie jest obowiązkiem Fundacji.
10. Wszelkie wątpliwości dotyczące adopcji wirtualnych proszę konsultować z Rafałem Mazur rafal@ulgawcierpieniu.pl.
Wzór prawidłowo wypisanego przelewu dla osób prywatnych
jak i firm - aby mogły przekazać pewien procent od stopy opodatkowania
jako darowiznę (6-10%) co uprawnia do pomniejszenia podstawy
opodatkowania w rozliczeniu rocznym:
W przypadku darowizny na potrzeby określonego psa lub kota, prosimy zaznaczyć cel wpłaty/przelewu jego imieniem "DAROWIZNA NA CELE FUNDACJI - .................. np "Wirtualna adopcja Mikruska", leczenie Kubusia, dla kotka Murzynka , dla Przytulanki itp
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz