FOZ "Ulga w Cierpieniu" Fundacji Opieki nad Zwierzętami Skrzywdzonymi przez Ludz

środa, 27 listopada 2019

Na pomoc cierpiącej wiewiórce

Dnia 15 lipca 2019 r w godzinach wieczornych fundacja otrzymała powiadomienie telefoniczne o konieczności udzielenia pomocy chorej wiewiórce  przebywającej na terenie Kamiliańskiego Parku Klasztornego w Tarnowskich Górach. Zwierzątko było odwodnione z wyraźnymi objawami udaru mózgu. Kręciło się w kółko wokół własnej osi, okresowo miało silne dreszcze, prężenia mięśni oraz oczopląs. Pierwszej pomocy udzielił zwierzęciu personel lekarsko - pielęgniarski Szpitala O.O. Kamilianów w Tarnowskich Górach. Personel odłowił biedną wiewiórkę i umieścił ją w kartonie z uchylonym wiekiem celem dostępu powietrza. Tak przygotowana oczekiwała na przyjazd fundacji, by w godzinach nocnych wyruszyć do Leśnego Pogotowia dla Zwierząt w Mikołowie.
Skrajne upały szybko odwadniają drobniutkie ciałka małych zwierząt, szczególnie wtedy gdy nie mają one  dostępu do źródła wody. Tego lata wyschły nawet kałuże na drogach. Nie było opadów deszczu. Wiewiórki w parkach i lasach nie miały skąd zaczerpnąć wody, i oto smutny skutek.

Dzięki pomocy udzielonej przez Leśne Pogotowie dla Zwierząt wiewióreczka przeżyła i powróciła na wolność. Za udzieloną pomoc jesteśmy L.P.d.Zw. w Mikołowie bardzo wdzięczni!
Karton z wiewióreczką w oczekiwaniu na transport do Leśnego Pogotowia dla Zwierząt w Mikołowie Ośrodka Rehabilitacji i Schroniska dla Dzikich Zwierząt
Wiewióreczka - pacjentka we wnętrzu kartonu zabezpieczona do drogi.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz